Ranking produktów zwalczających haluksy: HalluPro - Szyna Thomsena - Valgomed

Data publikacji: 14-02-2018 roku

Strona producenta tymczasowo nie działa!

 • 1.MIEJSCE

  Cena: 137 zł

  Zamów teraz

  Korektor ortopedyczny HalluPro

  Ocena redakcji:

  Aparat posiada motoryczną konstrukcję, dzięki czemu można nosić go przez cały dzień z każdym rodzajem obuwia. Plus za aktywne działanie przez 24 h na dobę. Wygodny, nie utrudnia poruszania się i nie powoduje dyskomfortu. Pierwsze efekty zauważalne po kilku godzinach noszenia korektora: złagodzenie bólu i obrzęku. Po 30 dniach kuracji haluks został wyraźnie zmniejszony, palce powróciły do prawidłowego ułożenia i przestały na siebie nachodzić, stan zapalny ustąpił. Cena adekwatna do jakości. Nie odnotowano żadnych skutków ubocznych. Zdecydowanie nr 1 w naszym rankingu.

  Strona produktu:
  www.hallupro.com
 • 2.MIEJSCE

  Cena: 150 zł

  Zamów teraz

  Szyna Thomsena

  Ocena redakcji:

  Szynę można stosować tylko na noc, co wydłuża proces leczenia haluksów. Sztywna konstrukcja powoduje lekki dyskomfort, zwłaszcza podczas kilku pierwszych zastosowań. Produkt dobrze trzyma się na stopie dzięki zapięciu na rzepy. Pierwsze efekty zauważalne po około tygodniu stosowania – zniknęło zaczerwienienie, ból stał się mniej odczuwalny. Po 30 dniach kuracji koślawy paluch lekko odchylił się w prawidłową stronę, ale wciąż wymaga leczenia. Deformacja nadal jest widoczna i bolesna. Cena nie jest zaporowa, ale zbyt wygórowana w stosunku do efektów działania. Nie odnotowano żadnych skutków ubocznych.

 • 3.MIEJSCE

  Cena: 147 zł

  Zamów teraz

  Silikonowa osłona Valgomed

  Ocena redakcji:

  Separator Valgomed nałożony na palec dobrze chroni przed otarciami i powstawaniem odcisków. Wykazuje jednak dość słabe działanie przeciw haluksom. Produkt powoduje dyskomfort podczas chodzenia, ponieważ nie przylega dokładnie do stopy. Cena zdecydowanie zbyt wysoka w stosunku do działania, które można sobie zapewnić dobrymi plastrami przeciw odciskom. Nie zmniejsza bólu ani nie łagodzi obrzęków i stanów zapalnych związanych z haluksem. Plus za działanie profilaktyczne – utrzymywanie palców w prawidłowej pozycji i oddzielanie ich od siebie.

 • 4.MIEJSCE

  Cena: 100 zł

  Zamów teraz

  Żel Biszolin

  Ocena redakcji:

  Balsam mineralny do wcierania w miejsce deformacji. Żel gęsty, lepki, niezbyt komfortowy w użyciu. Na minus także długi czas oczekiwania na pełne wchłonięcie się produktu. Brak działania zwalczającego haluksy. Jedyne zaobserwowane efekty to zmniejszenie zaczerwienienia i doraźne złagodzenie bólu. Po 30 dniach stosowania nie odnotowano żadnej poprawy wyglądu stopy, haluks jest dokładnie tej samej wielkości i w tej samej pozycji, co na początku kuracji. Absolutnie najsłabszy produkt w naszym rankingu.